Hakkımda

Merhaba, ben Gözde Attila.

PS: Aşağıda, benimle ilgili uzunca bir ‘hikaye’ var. Eğer aradığınız ‘hızlı bir CV taraması ise, sayfanın en sonuna giderek 30 saniyede bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 🙂

Psikoloji mezunu bir marka stratejistiyim. Aynı zamanda bir girişimci, konuşmacı ve yazarım. Böyle havalı bir giriş sizi şaşırtmasın; tüm içeriklerimde ana konum hepimizin doğal olarak yaşadığı düşme, tekrar ayağa kalkma, tökezleme, kararsızlık meseleleri. Bunları halının altına süpürüp, her şeyi her zaman hepsini birlikte şahane beceriyormuşum gibi yapacak tüm imkanlara sahip biri olduğum için şanslıyım; ama bunu yapmak yerine gerçek ve katıksız hikayemi, yaşadıkça, tüm doğallığıyla anlatma lüksüne sahip olduğum ve bunu seçecek cesarete bir mucize olarak kavuştuğum için daha da şanslıyım. Ağzını açıp bir şey söyleyemeyen, ilkokuldaki tek hayali görünmez olmak olan sağlam bir içe dönük olarak, kendi potansiyelimin sınırlarına gitmek için çok ciddi çaba sarf ettim ve hala ediyorum. Nasıl? 17 yaşından beri, inanılmaz okuyorum. Psikoloji benim aşkım çünkü 17 yaşında, kendi çekingenliğim, içe dönüklüğüm, sosyal fobim hepsiyle bir arada ve tek tek nasıl mücadele edebileceğimi anlayabilmek için derin bir okuma işine giriştim. Bu süreçte, şimdi adını ağzıma almaktan imtina ettiğim (sektörün bu hale gelmiş olması çok üzücü) koçluk metodolojisini ve psikoloji kuramlarını keşfettim. %100 Düşünce Gücü adlı o eski, belki en klasik kişisel gelişim kitaplarından biri beni dönüştürdü. Fakat okuduğum için değil; içinde yap dediği her şeyi harfiyen uyguladığım için. Ardından Tony Robbins’i okumaya başladım, sonra baktım işin bilimsel kısmına bir açlık duyuyorum, geldi Jung, Freud, derken ÖSS dönemi geldi ve tabii ki tek tercihim Psikoloji oldu. Psikoloji okuyup, reklamcı olmak istiyordum ve çok şükür olaylar tam da böyle gelişti.

Bu yazıda size, boşanmış aile çocuğu olmanın zorluklarından, iflas etmiş bir ailede yaşanan korkunç bocalamalardan, kendimi tüm ergenlik ve çocukluk dönemim boyunca her ortamda ne kadar yalnız ve başarısız hissettiğimden,

Biraz geçmişe gidelim derseniz; konuya okullardan girerek başlayayım: Saint Michel Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum.

Saint Michel mezuniyet töreni, 2004.

Ajanslarda ve müşteri tarafında toplam 10 senelik marka yönetimi tecrübesine sahibim; bu süre içinde Samsung, MediaMarkt, Yandex, Bridgestone, Lassa, Milka, Tefal, Rowenta, Ülker, Unilever, Eczacıbaşı, Diageo, Pınar, Kellogg’s, İpragaz, Generali gibi büyük global ve yerel oyuncuların içinde bulunduğu 50’nin üzerinde markayla çalıştım.

Leo Burnett’de, Cannes ödüllü ekibimiz

Cannes Lions da dahil olmak üzere 100’e yakın ödül alan projede yer aldım. Hem ajans, hem de müşteri koltuğunda oturdum; marka stratejisi oluşturmak ve A’dan Z’ye marka yönetimi yapmak konusunda hem Türkiye hem de yurt dışında önde gelen ekipler ve müşterilerle çalışma fırsatı yakaladım.

Google Londra ofisinden…

YouTube’da marka sratejisini yaptığım “İnternet Güvenliği” sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye birincisi olarak Google Londra ofisine davet edildim.

Yakın Tarihe Geçelim

Ajans ve marka tarafında 10 yıllık tecrübenin sonunda, 2018 başında kendi marka stratejisi ve yönetimi şirketimi kurdum. O günden bu yana, bir yandan kurumsal firmalara marka/kampanya stratejisi konusunda danışmanlık yaparken, bir yandan markasını yeni kurmaya hazırlanan veya mevcut markası üzerinde çalışmak isteyen 20’nin üzerinde müşteriye hizmet verdim – vermeye devam ediyorum.

Bir müşterim, çalışmamız için şöyle bir yorum yazdı;

Gözde Hanımla çalışmamız bize çok şey öğretti. Gireceğimiz sektörü ve rakip analizlerini net, detaylı, anlaşılabilir bir şekilde bizimle paylaştı. Profesyonel iş anlayışının dışında da bir dost olarak isteklerimizi karşıladı. Çalışma çok keyifli ve güzel sonuçlandı. Bize kattıkları ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Diğer işlerde kendisiyle görüşmek dileğiyle.

Büşra Aydın

Eğer ben direkt yorum okumaya devam edeyim, en iyi yorumlardan anlaşılır diyenlerdeniz (mesela ben böyle biriyim, bir ürün alırken de en çok yorumları okur öyle karar veririm), sizi Linkedin sayfama yorum bırakan müşterilerimin olduğu köşeye alalım:

Hakkımda ne diyorlar?

Screen Shot 2019-04-06 at 22.36.00
Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.47
Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.40
Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.27
Screen Shot 2019-04-06 at 22.35.05

Bonus: Buraya kadar okuduğunuz için, size hakkımda daha az bilinen birkaç konudan da bahsedeyim:

Psikoloji / Eğitimler

Psikoloji ile ilgili konularda uzun süredir birey ve kurumlara özel, pek işlenmemiş konularda eğitim ve atölyeler düzenlemeye devam ediyorum. Bu sitedeki “Atölyeler” kısmında konu başlıklarımı görebilirsiniz. Aynı zamanda şahane isimlerle birlikte The School of Life‘ın Akademik Kadro’sunda yer almaktan büyük gurur ve keyif duyuyorum. Üstelik The School of Life’ta, hayatımın en büyük şansı ve laneti olan İçedönüklük konusunu anlatıyorum.

The School of Life, Akademik Kadro’muzdan

 Yazılar

Gittiğim bir TedX konuşmasında, bir konuşmacı şöyle demişti;

Size, bir kuşun kanat çırpması kadar doğal gelen şey neyse, onu yapın.

İşte bu benim için kendimi bildiğim ilk zamanlardan beri kesinlikle YAZMAK. Bu sitede yazılar bölümünde yazdıklarımı okuyabilir, hoşunuza gittiyse abone olabilirsiniz. LinkedIn’i benim gibi aktif kullananlardansanız, makalelerimi oradan da takip edebilirsiniz. Genellikle girişimcilik, psikoloji ve pazarlama üzerine yazıyorum. Yazılarım bugüne dek Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Psychologies gibi gazete ve dergilerde yayımlandı.

Hobiler ve Biraz da Magazin

Stalklama keyfini neredeyse elinizden aldığımı biliyorum, ama madem buraya kadar okudunuz, stalklayarak bulacağınız neredeyse diğer her şeyi size burada açıklayayım. Neredeyse diyerek sizi yine Google’ın satır aralarında dolanıp benim atladıklarımı keşfetmeye davet ediyorum.

Müzik aşığı biriyim, 11 yaşında piyano çalmaya başladım ve çok eskilerden beri şarkı söylerim, sesim Colorature Soprano’dur. Bir süre Sertab Erener’in şan hocası Gül Sabar’dan opera eğitimleri, yakın zamanda Sibel Köse ve Evrim Özşuca’dan caz vokal eğitimi aldım. S

Madem müzik konusuna girdik, şurayı da bir sahne fotoğrafıyla süsleyeyim;

2016’da, benim gibi bir Saint Michel’li olan ve aynı sokakta oturup da 29 yıl tanışmadığım – sonra ben Sarıyer’e, o Ataşehir’e taşındığında tanıştığımız sevgilim Alper’le evlendim.

31 Ağustos 2016, Çubuklu Hayal Kahvesi

2019 yılı Ocak ayında, çekirdek ailemizin ve biz karı-koca tek çocuk olduğumuzdan genişçe ailemizin de açık ara favori üyesi Can aramıza katıldı.

Zuhal Müzik, Akasya, 2019

Şimdilik size anlatacağım majör konular bunlar. Kimbilir belki birlikte yaratacağımız başarı hikayeleri, çektireceğimiz şahane fotoğraflar olur ve günün birinde buraya eklenirler.

Hızlı CV

+Efdal İlkokulu, Saint Michel Fransız Lisesi, Koç Üniversitesi

+Leo Burnett, TBWA, +50 Marka Yönetimi, FMCG ve Teknoloji ağırlıklı

+İleri düzey İngilizce + Fransızca

+ICF onaylı koç, +200 saat koçluk deneyimi

+TedX konuşmacısı, Yazar (sektörel dergiler ve blog)

+Haluk Sicimoğlu’nun Thaat’s It’teki ortağı, The Brandvisors’da girişimci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: